Jdi na obsah Jdi na menu

Kolotoulání okolo Třeboně 2013

26. 8. 2013

Ahoj všichni,tak jsme se vrátili z dalšího soustředění které bylo již tradičně v Třeboni,toto soustředění je vždy vrcholem tréninku obecné vytrvalosti a tak tomu bylo i letos.Sešli jsme se v neděli a již od pondělí jsme začali ukrajovat km z naplánovaných vyjížděk na silničním kole

Pondělí výjezd Horní Stropnice 74km,úterý Červená lhota 82km,Středa Hněvkovická přehrada přes Hlubokou n/Vltavou 111km čtvrtek časovka družstev 75km,pátek časovka jednotlivců 40km a v sobotu již tradiční Třeboňský triatlon.Musím pochválit za tréninkové nadšení jelikož průměr neklesl pod 26,7km/h a při časovce tříčlených družstev dva kluci a jedna dívka délka 31.6km průměr okolo 35 km/h by se nemuseli stydět cyklisté vašeho věku...

Třeboňský triatlon:v kategorii dívek a žen Aneta neponechala nic náhodě a od startu se začala prokousávat na čelo startovního pole z rybníka po plavání (800m) šla jako druhá ale na kole(32km) smazala náskok a usadila se s přehledem na prvním místě a ten již kontrolovala v běhu (2,7km) a vyhrála bez rozdílu kategorii,Adéle po počátečním plavání(to se nepovedlo) se prokousávala směrem nahoru až k druhému místu mezi juniorkami.Dívky stejně jako kluci ač věkem ještě žáci závodili na trati dospělého triatlonu!

Závod mužů a juniorů byl již předem velmi vyhrocen jlikož soupeři a kamarádi(instrukce od svých otců,že musí vyhrát a porazit ostatní z teamu,byla jasná!!!!) se hecovali již několik dní dopředu.V 10 h 45 min bylo odstartováno do rybníka svět skočilo 17 borců a začalo ukrajovat první metry z 1250 m dlouhého plavání 48km na kole a 8km běhu.

Z "vody" šel s velkým náskokem Ondra Svěchota následován "Vydrou" a Voráčkem  dále Vítek, Mára,Mejla,Kuba,pak skoro všichni a Mechy na závěr.Při cyklistické části triatlonu udrželi první tři svůj náskok a to díky hlavně hezké jízdě na kole Vítek s Márou a Mejla se Straubikem si jeli své stíhací závody mezi sebou a Mechy se pomalu prokousával z posledních pozic nahoru.Při vybíhání do parku se zdálo,že je o medailistech rozhodnuto a bude se jen sledovat jak se poperou mezi sebou jednotlivé dvojce závodníků.Ale při třetí otáčce doběhl Marek Vítka a společné tempo v běhu je přibližovalo stále blíže k Jirkovi jemuž docházeli síly které nachal na kole po heroickém výkonu,a tak v poslední otáčce díky vysokému nasazení Vítka a Marka a vyčerpání Jirky se seběbli všichni do jedné skupiny.V tuto chvíli závod vyvrcholil ale chlapci se projevili jako rytíři FairPlay a již vyčerpaného Jirku "dotáhli" do cíle.Tímto se stala velmi kuriózní situace v celkovém pořadí bez rozdílu kategorii byli všichni tři na třetím místě ale v kategorii juniorů vyhráli společně:Jirka,Vítězslav a Marek!!!!Za sportovní výkon gratuluji a za čin Fair Play jim patří náš obdiv...